Polski portal futsalu

Futsal, inaczej piłka nożna pięcioosobowa albo potocznie halówka to zespołowa gra sportowa, która jest piłką nożną, ale rozgrywaną na hali. Ponieważ hale mają mniej metrów kwadratowych niż przeciętne boiska, futsal ma również mniej zawodników, bo tylko 5 po każdej stronie.

Reprezentacja Polski w futsalu osiągnięcia

Reprezentacja Polski w futsalu ma na swoim koncie wiele zwycięstw, z których jesteśmy bardzo dumni. Oto nasze największa osiągnięcia:

Najnowszym osiągnięciem Polskiej Reprezentacji Polski w Futsalu jest awans do Mistrzostw Europy. A wszystko dzięki fantastycznej rozgrywce w Węgrami. Był to rewanżowy mecz barażowy, na którym nasza reprezentacja wygrała aż 6:4 z Węgrami. Jest to już drugi w historii reprezentacji awans do finałów mistrzostw Europy w Futsalu. Reprezentacja szybko pozbierała się po pierwszej minimalnej porażce 1:2 z Węgrami. Spotkanie w Koszalinie bardzo szybko nabrało pozytywnego dla nas tempa, kiedy w pierwszej połowie objęliśmy prowadzenie aż 2:0. Jednak los meczu nie był przesądzony, kiedy zawodnicy schodzili z pierwszej połowy z remisem 2:2. Nie stracili jednak woli walki i szybko zaczęli trafiać do bramki przeciwników. W ciągu zaledwie czterech minut nieco uśpieni remisem Węgrzy stracili aż cztery bramki. W tym meczu zagrali: Michał Kałuża - Mikołaj Zastawnik, Tomasz Lutecki, Marcin Mikołajewicz, Tomasz Kriezel, Michał Kubik, Przemysław Dewucki, Robert Gładczak, Maciej Mizgajski, Dominik Solecki, Rafał Franz, Krzysztof Elsner, Sebastian Wojciechowski.

Inne nasze osiągnięcia to także wspaniały towarzyski mecz z Anglią w Krośnie, gdzie zdobyliśmy aż 16 bramek. Mecz w Dubrowniku na Chorwacji, gdzie zdobyliśmy aż 13 bramek i wygraliśmy aż 13:5 ze Słowacją. Był to nasz pierwszy mecz eliminacyjny do mistrzostw Europy.

Naszym jednak największym sukcesem jest promowanie Futsalu jako dyscypliny sportowej. Cały czas prowadzimy nabór do naszej kadry oraz patronujemy innym krajowym drużynom, których zwycięstwa napawają nas dumą i optymizmem. Wspieramy wszystkie drużyny, zarówno te zawodowe, jak i amatorskie i przyglądamy się ich poczynaniom.

Razem z Polskim Związkiem Piłki Nożnej wspieramy wszystkie inicjatywy, które mają na celu szerzeniu wiedzy na temat tej dyscypliny sportowej. Pomagamy w zdobywaniu środków na szkolenie młodych i zdolnych zawodników, którzy szczególnie potrzebują naszej pomocy i poprowadzenia. Prowadzimy z kadrą spotkania w szkołach, dzięki którym młodzież uczona jest sportowego zachowania i kultury ruchu. Pokazujemy na czym polega Futsal i zachęcamy do wprowadzenia te dyscypliny na lekcjach wf i na kołach SKS działających przy szkołach. Dzięki taki spotkaniom poznajemy wielu zdolnych i bardzo wytrwałych młodych ludzi, którzy chcą dalej ćwiczyć tę dyscyplinę i ją popularyzować wśród przyjaciół ze szkoły.

Chcemy, by nasze zwycięstwa były motywacją dla młodych ludzi, by trenowali wytrwale i promowali ten sport. Staramy się, by nasze wygrane były wskazówką dla młodych ludzi jak mogą pozytywnie i zdrowo spędzać swój wolny czas.

Dziękujemy wszystkim naszym miłośnikom i kibicom za ciągłe wsparcie i obecność na meczach Polskiej Reprezentacji. Jest to dla nas bardzo ważne i wyjątkowo motywuje nas to do dalszego doskonalenia gry.