Polski portal futsalu

Futsal, inaczej piłka nożna pięcioosobowa albo potocznie halówka to zespołowa gra sportowa, która jest piłką nożną, ale rozgrywaną na hali. Ponieważ hale mają mniej metrów kwadratowych niż przeciętne boiska, futsal ma również mniej zawodników, bo tylko 5 po każdej stronie.

Reprezentacja futsalu - zawodnicy

Maciej Fołtyn to polski futsalista urodzony 24 kwietnia 1992 r., który gra na pozycji bramkarza. Obecnie jest zawodnikiem Red Dragons Pniewy. Jego początki to piłkarski klub Sokole Pniewy. Pierwszą drużyną futsalową, w której zagrał była Akademia FC Pniewy. Wraz z nią zdobył Mistrzostwo Polski w sezonie 2011/2012. W 2012 r. zdobył powołanie do reprezentacji Polski U-12, a później do reprezentacji Polski A. Od 2013 roku gra w drużynie Red Dragons Pniewy.

Rafał Krzyśka to urodzony 3 kwietnia 1987 r. bramkarz futsalista oraz reprezentant Polski. Wcześniej grał w Gwiazdy Ruda Śląska oraz w Radanie Gliwice. Był kadrowiczem z reprezentacji Polski, z którą zdobył wicemistrzostwo Polski U-21 oraz trzecie miejsce w 2006 r. Był także trenerem złotych i brązowych medalistów mistrzostw Polski.

Michał Kubik – polski futsalista, urodzony 7 maja 1990 r., zawodnik z pola, a także reprezentant Polski. Jest także grającym trenerem Pogoni 04 Szczecin. Na początku grał w amatorskim klubie Moto 46 Szczecin, by później w 2011 roku zadebiutować jako reprezentant Polski. Dla naszej rezeprezentacji zdobył aż 15 bramek.

Kamil Kmiecik – zawodnik z pola i polski futsalista, urodzony 28 lutego 1988 r., reprezentant Polski. Obecnie występuje w ekstraklasie Rekordu Bielsko-Biała. Wcześniej występował w drużynach piłki nożnej Zagłębie Sosnowiec, by na stałe związać się z piłką halową. Został wybrany jako odkrycie sezonu w Plebiscycie Futsal Ekstraklasy.

Adrian Pater – urodziny 4 marca 1985 r. futsalista, zawodnik z pola, związany obecnie z drużyną Wisła Krakbet Kraków. Był wychowankiem Hutnika Kraków, a od 2005 roku jest w Wyśle Krakabet Kraków. W sezonie 2014/2015 wraz z Wisłą zdobył Superpuchar, Puchar oraz Mistrzostwo Polski. Od 2015 roku jest reprezentantem pierwszoligowej drużyny Solne Miasto Wieliczka.

Mikołaj Zastawnik urodzony 2 września 1996 r. zawodnik z pola i polski futsalista. Jest obecnie rezprezentantem Polski i występuje wraz z klubem Clearexu Chorzów. Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Wiśle Krakbet Kraków. Jego wielkim osiągnięciem jest otrzymanie powołania na turniej eliminacyjny na Euro 2016. Jako futsalista grał Rekordzie Bielsko-Biała, gdzie zdobył aż 41 bramek. Jako reprezentant Polski strzelił dotychczas 10 bramek.

Dominik Solecki urodzony 17 lipca 1990 r., polski futsalista i reprezentant Polski. Jest także zawodnikiem Pogoni Szczecin. W 2012 roku został powołany do akademickiej reprezentacji Polski na Akademickie Mistrzostwa Polski.

Igor Sobalczyk to urodzony 4 lipca 1982 roku polski futsalista, a także zawodnik z pola. Jest reprezentantem Polski w futsalu, ale też w piłce nożnej plażowej. Od sezonu 2012/2013 jest zawodnikiem drużyny Gatty Zduńska Wola.

Daniel Krawczyk polski piłkarz, futsalista urodzny 28 października 1982 r. Występuje jako napastnik i reprezentant Polski w futsalu. Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Starcie Łódź, dla którego zdobył aż 67 bramek. Występował także w Grembachu Łódź i Hurtapie Łęczyca.

Rafał Franz polski futsalista urodzony 6 września 1985 roku. Zawodnik Rekordu Bielsko-Biała oraz reprezentant Polski. Aż pięć razy zdobył tytuł Mistrza Polski z P.A. Nova Gliwice, Akademią FC Pniewy oraz Wisłą Krakbet Kraków i Rekordem Bielsko-Biała. Został królem strzelców w sezonie 2008/2009 dzięki 27. strzelonym bramkom.